از همه جا

 

   
   

www.fekreno.org

   

 

 

     

با سايت فكرنو به سرزمين خلاقيت سفر كنيد

   

 

 

     

Iranian Creativity Website-land of creativity

   
           
 

 

تعریف ساده ای از MBA

 

 

English  Creativity Articles

English   Creativity   Links

   
 

منبع :برگرفته از http://www.mbasharif.blogfa.com

       
       

 

 

 

 

 

 

 

       
     

 

 
فارغ التحصيلاني از رشته هاي مختلف به طور مثال عمران، پزشكي، مكانيك و يا فيزيك را در نظر بگيريد،آنها در رشته تحصيلي خود بسيار متبحر و با استعداد هستند و حالا پس از فارغ التحصيلي تصميم گرفته اند كه در زمينه تحصيلي خود شروع به كار كرده و كسب وكاري راه اندازي كنند. دفتر فني و مهندسي، مطب و يا سايت نجوم. اما آنها تنها در زمينه رشته تحصيلي خود علم اندوزي كرده اند و درمورد دنياي كسب و كار و چالشهاي فرآروي آن چيزي نمي دانند.

اين افراد در مي يابند كه فاصله زيادي بين آموخته هاي علمي و حرفه اي خود و فضاي كسب و كار وجود دارد كه بايد به نحوي آن فاصله را پركنند. مواردي كه هرگز در كتابهاي درسي خود نخوانده اند وحال آرزو ميكنند كه اي كاش به جاي آن همه كتاب، چند كتاب در مورد نحوه راه اندازي و مديريت كسب و كارشان خوانده بودند. بهترين راه براي پركردن اين فاصله، MBA خواهد بود. MBA اصول اوليه و بنيادين مديريت هر كسب و كاري را به صورت کاربردی به آنها مي آموزد تا بتوانند در محيط پيچيده اقتصادي گليم خود را از آب بيرون كشند. كارآفرينان، صاحبان مشاغل و ارايه دهندگان خدمات به اين اصول نياز دارند.

حال اين فرايند را به يك سازمان بزرگ تعميم دهيد كه ميخواهد با انتخاب راهكارهايي سازمان خود را بهينه كند. برنامه منسجم، استراتژي، مديريت مالي قوي، منابع انساني موثر. فارغ التحصيلان MBA كمك شاياني به آنها خواهند كرد.

امیدوارم با این تعریف، درک بهتری از MBA پیدا کرده باشید.


 

 

 

   

   
             
       

   
             
             
       

   
               
     

مطالعات مختلف و خلاقیت

       
     

به منظور  رشد خلاقیت  در انسان و بروز ایده های نو  لازم است آدمی در زمینه های  مختلف مطالعه کند  و برخورد اندیشه ها و موضوعات مختلف می تواند در گذر زمان زمینه ساز بروز ایده های جدید در ذهن انسان باشد  صفحه  از همه جا در سایت فکرنو تلاش می کند در هر زمینه  موضوعی  هر چند کوتاه  به خواننده ارائه نماید  و بدین  طریق او را وادار به اندیشه نماید

 

   
         
     

در صورتی که علاقمند هستید خبرهای  آموزشی از طریق پیامک برای شما ارسال شود

شماره تلفن همراه خود را در خبرنامه پیامکی ثبت فرمایید

 

   

 

 

بازگشت به صفحه اصلی  

 

 

 

 

 

 

         جستجو در سايت فکر نو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

               
  برای اطلاع از به روز شدن سايت  فکرنو  ، ابتدا نام و سپس  پست الکترونيکی  خود را وارد نماييد.      

 

 

All Rights Reserved