از همه جا

 

   
   

www.fekreno.org

   

 

 

     

با سايت فكرنو به سرزمين خلاقيت سفر كنيد

   

 

 

     

Iranian Creativity Website-land of creativity

   
           
 

 

بزرگترین کارخانه کبریت سازی جهان

 

 

English  Creativity Articles

English   Creativity   Links

   
 

منبع :برگرفته از http://www.smb.blogfa.com

       
       

 

 

 

 

 

 

 

       
     

 

 

 

بزرگترین کارخانه کبریت سازی جهان ساليانه 10 ميليارد عدد كبريت را با ارزان‌ترين قيمت جهان توليد مي‌كنيم

هميشه اولين‌ها در هر رشته‌اي براي مردم اهميت داشته‌اند. اولين سازنده تشتك، بطري، دربازكن، تلفن، كولر، بخاري گازي، تختخواب، سوزن، قفل، سماور و... شايد آنها دانشمند نباشند ولي با يك ايده و ابتكار، بزرگترين مشكلات انسان‌ها را حل كرده‌اند. ولي مطمئن باشيد كه در اين راه با تحمل صدمات زياد بالاخره به آرزو و هدفي كه داشته‌اند، رسيدند.

براي پيدا كردن بسياري از اين انسان‌ها يا به نوعي مخترعان و مبتكران نياز نيست خيلي در صفحات اينترنت يا مجلات بگرديد، خيلي از آنها در كشور، شهر يا در همسايگي ما زندگي مي‌كنند، فقط كافي است به پشت برچسب محصولات يا وسايلي كه درخانه و اداره استفاده مي‌كنيد، نگاهي بيندازيد، در بعضي از اين برچسب‌ها نام سازنده محصول ذكر شده است، مثل محصولات مواد غذايي بهروز كه بنيانگذار آن، بهروز فروتن است، سماور زمرديان كه سازنده آن آقاي زمرديان است يا آبليموي ممتاز كه متعلق به حاج سعيد ممتاز مي‌باشد.

 ولي در بين اين همه مي‌توانيد محصولاتي را پيدا كنيد كه قدمت و سابقه طولاني‌تري دارند يعني اينكه به غير از ما پدران و اجداد ما هم روزگاري از اين محصول استفاده مي‌كردند و آنقدر كيفيت و محبوبيت داشته كه بعد از گذشت چندين سال هنوز هم مورد احترام مصرف‌كننده امروزي است.

در اين شماره خوانندگان مجله خانواده سبز را با بنيانگذاران كبريت توكلي آشنا خواهيم كرد.وي در سال 1340 به صورت كاملا سنتي و طبق آداب و رسوم مردم تبريز ازدواج كرد. همسرش دختر خانواده شهيد ثقه‌الاسلام و زني تحصيلكرده و داراي ليسانس ادبيات بود. حاصل اين ازدواج فرزنداني سالم و صالح به نام‌هاي علي، حسن، حسين و دلارا است كه پسران همگي در معيت پدر مشغول به كار مي‌باشند. جالب توجه اينكه تمامي اعضاي خانواده داراي تخصص فني بوده و دختر خانواده نيز پزشك مي‌باشد.

 

 

 

   

   
             
       

   
             
             
       

   
               
     

مطالعات مختلف و خلاقیت

       
     

به منظور  رشد خلاقیت  در انسان و بروز ایده های نو  لازم است آدمی در زمینه های  مختلف مطالعه کند  و برخورد اندیشه ها و موضوعات مختلف می تواند در گذر زمان زمینه ساز بروز ایده های جدید در ذهن انسان باشد  صفحه  از همه جا در سایت فکرنو تلاش می کند در هر زمینه  موضوعی  هر چند کوتاه  به خواننده ارائه نماید  و بدین  طریق او را وادار به اندیشه نماید

 

   
         
               

 

 

بازگشت به صفحه اصلی  

 

 

 

 

 

 

         جستجو در سايت فکر نو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

               
  برای اطلاع از به روز شدن سايت  فکرنو  ، ابتدا نام و سپس  پست الکترونيکی  خود را وارد نماييد.      

 

 

All Rights Reserved