از همه جا

 

   
   

www.fekreno.org

   

 

 

   

با سايت فكرنو به سرزمين خلاقيت سفر كنيد

   

 

 

   

Iranian Creativity Website-land of creativity

   
         
 

 

روزانه 34 گیگابایت اطلاعات به مغز انسان می‌رسد

 

 

English  Creativity Articles

English   Creativity   Links

   
 

منبع : روزنامه ایران -25 آذر1388

       
       

 

 

 

 

 

 

 

       
   

 

 

محققان دانشگاه سن دیه گو اعلام کردند بمباران اطلاعاتی که روزانه مغز انسان‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد می‌تواند آثار مخربی به جا بگذارد.
غنای رسانه ای در عصر کنونی به آن معنی است که هر فرد عادی روزانه به اندازه‌ای در معرض بمباران اطلاعاتی قرار می‌گیرد که میزان گنجایش مورد نیاز برای ذخیره آنها از گنجایش اطلاعات یک لپ تاپ بسیار بیشتر خواهد بود.
در میان نامه‌های الکترونیک، اینترنت، تلویزیون و دیگر شکل‌های رسانه انسان‌ها روزانه در توفانی خروشان از حدود 100 هزار کلمه غرق می‌شوند، این میزان برابر 23 کلمه در ثانیه است.
محققان دانشگاه سن دیه گو که این مطالعه را انجام داده‌اند بر این باورند که سرریزشدن اطلاعاتی می‌تواند تأثیرات مخربی بر روی مغز انسان‌ها داشته باشد. به اعتقاد این دانشمندان فرایند پردازش این حجم از اطلاعات به آن معنی خواهد بود که ارتباط انسان با دیگران محدود یا قطع شده و از میزان توجه افراد کاسته خواهد شد. به بیانی دیگر حجم وسیع اطلاعاتی می‌تواند توجه انسان را در فواصلی کوتاه قطع کند که این فرایند به هیچ وجه برای شکل گیری تفکر عمیق در انسان مفید نخواهد بود.


ادوارد‌هالوول روانشناس بر این باور است که در تاریخ بشر هرگز به اندازه امروز مغز انسان در معرض پردازش این حجم از اطلاعات قرار نداشته است.
وی می‌گوید: نسل امروز را می‌توان نسل رایانه خوار نامید زیرا انسان‌ها بیشتر وقت خود را در مقابل رایانه‌ها، تلفن‌های همراه هوشمند و دیگر ابزار رسانه‌ای صرف می‌کنند و این مشغولیت ذهنی برای پردازش اطلاعات می‌تواند از میزان گرایش انسان به فکرکردن و احساس کردن بکاهد.
این مطالعه دریافته است که تعداد کلماتی که یک انسان به صورت روزانه می‌شنود و اطلاعاتی که روزانه دریافت می‌کند برابر 34 گیگابایت اطلاعات است؛ میزانی که می‌تواند گنجایش اطلاعاتی یک لپ تاپ را به اتمام برساند. براساس تخمین‌های به عمل آمده تعداد کلماتی که از سال 1980 تا سال 2008 در امریکا مورد استفاده قرار گرفته از چهار هزار و 500 تریلیون به 10 هزار و 845 تریلیون افزایش پیدا کرده است.

 

 

 

 

       
           
     

   
           
           
     

   
             
   

مطالعات مختلف و خلاقیت

       
   

به منظور  رشد خلاقیت  در انسان و بروز ایده های نو  لازم است آدمی در زمینه های  مختلف مطالعه کند  و برخورد اندیشه ها و موضوعات مختلف می تواند در گذر زمان زمینه ساز بروز ایده های جدید در ذهن انسان باشد  صفحه  از همه جا در سایت فکرنو تلاش می کند در هر زمینه  موضوعی  هر چند کوتاه  به خواننده ارائه نماید  و بدین  طریق او را وادار به اندیشه نماید

 

   
             
             

 

 

بازگشت به صفحه اصلی  

 

 

 

 

 

 

         جستجو در سايت فکر نو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

               
  برای اطلاع از به روز شدن سايت  فکرنو  ، ابتدا نام و سپس  پست الکترونيکی  خود را وارد نماييد.      

 

 

All Rights Reserved