از همه جا

 

   
   

www.fekreno.org

   

 

 

   

با سايت فكرنو به سرزمين خلاقيت سفر كنيد

   

 

 

   

Iranian Creativity Website-land of creativity

   
         
 

 

اعتقاد به خدا عمر را طولانی می‌کند

 

 

English  Creativity Articles

English   Creativity   Links

   
 

منبع : برگرفته از نشریه پیوند  کبد- اینترنت

       
       

 

 

 

 

 

 

 

       
   

 

 اعتقاد به خداوند به انسان‌ها کمک می‌کند عمر طولانی‌تر و زندگی شادتری داشته باشند.
تحقیقات روی بیمارانی که در انتظار پیوند کلیه به سر می‌برند نشان می‌دهد افرادی که واقعا به خداوند اعتقاد دارند با احتمال بیش‌تری بعد از عمل جراحی زنده می‌مانند و عمل آن‌ها نیز با موفقیت بیش‌تری انجام می‌شود. دانشمندان متوجه شدند این که انسان‌ها چه دینی داشته باشند در این میان تاثیر چندانی ندارد، بلکه در هر دین و آئین در صورتی که پیروان آن به وجود خداوند اعتقاد داشته باشند و آن را به عنوان خالق خود قبول داشته باشند عمر طولانی‌تری خواهند داشت.


دانشمندان متوجه شدند برخی بیمارانی که اعتقاد قوی به خداوند دارند با احتمال 3 برابر بیش‌تر نسبت به افرادی که به هیچ منبعی به عنوان آفریدگار متصل نیستند نجات پیدا کرده و بهبود می‌یابند.


این تحقیقات که در نشریه پیوند کبد انجام شده است یافته‌های قبلی در این مورد را نیز تائید می‌کند که در آن اعلام شده بود سرعت بهبود بیماری در افراد معتقد بیش از دیگران است.


دکتر فرانکو بنگاگودی که این مطالعات را انجام داده است در این باره گفت: افرادی که به باورهای مذهبی خود اعتقاد دارند و واقعا در هنگام بروز مشکلات یاری خداوند را جستجو می کنند بعد از انجام اعمال جراحی سخت مانند پیوند کبد سریع‌تر بهبود پیدا می‌کنند و احتمال زنده ماندن آن‌ها بیش‌تر است.


دانشمندان اعلام کردند اعتقاد به خداوند یک باور درونی و قلبی است. این بدان معناست که ممکن است فردی به طور مرتب به کلیسا برود و اعمال مذهبی را به جا بیاورد اما به دلیل آن‌که در عمق وجود خود خدا را در همه امور تاثیر گذار نمی‌داند و رابطه عمیقی با او برقرار نکرده است با احتمال کم‌تری نسبت به فردی که به خدا به طور عمیق اعتقاد دارد از مرگ نجات پیدا کند و روند بهبودی سریع‌تری داشته باشد.


در این مطالعات، محققان 179 بیمار را که در بین سال‌های 2004 تا 2007 تحت پیوند کبد قرار گرفته بودند انتخاب کردند.


اکثر این بیماران مرد بودند و سنین میانسالی خود را می‌گذراندند. به همه این بیماران پرسشنامه‌هایی داده شد که میزان اعتقاد آن‌ها به خدا را می‌سنجید و سپس زندگی آن‌ها به مدت 4 سال بعد از انجام عمل جراحی پیوند کبد تحت نظر محققان قرار گرفت.


بعد از 2 سال دانشمندان متوجه شدند افرادی ک اعتقاد قوی به وجود خدا دارند با احتمال 3 برابر بیش‌تر از افرادی که هیچ اعتقادی ندارند زده می‌ماندند.


بعد از سه سال فقط 7 درصد از افرادی که به خدا اعتقاد داشتند جان خود را از دست دادند، اما نزدیک به یک پنجم از افرادی که به خدا اعتقاد نداشتند بعد از این مدت مردند.
این تحقیقات نشان می‌دهد فاکتوری مانند اعتقاد به خدا به همراه طول مدتی که یک فرد تحت نظر پزشک و مراقبت‌های ویژه قرار دارند به طور عمیقی با طول عمر یک بیمار مرتبط است.
برای مثال یکی از بیماران در این باره گفت: من فقط با خواست خداوند بهبود پیدا کردم، باور به خدا باعث می‌شد من احساس قدرت بیش‌تری داشته باشم و آرامش درونی من بیش از دیگران باشد.


 

       
           
     

   
           
           
     

   
             
   

مطالعات مختلف و خلاقیت

       
   

به منظور  رشد خلاقیت  در انسان و بروز ایده های نو  لازم است آدمی در زمینه های  مختلف مطالعه کند  و برخورد اندیشه ها و موضوعات مختلف می تواند در گذر زمان زمینه ساز بروز ایده های جدید در ذهن انسان باشد  صفحه  از همه جا در سایت فکرنو تلاش می کند در هر زمینه  موضوعی  هر چند کوتاه  به خواننده ارائه نماید  و بدین  طریق او را وادار به اندیشه نماید

 

   
             
             

 

 

بازگشت به صفحه اصلی  

 

 

 

 

 

 

         جستجو در سايت فکر نو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

               
  برای اطلاع از به روز شدن سايت  فکرنو  ، ابتدا نام و سپس  پست الکترونيکی  خود را وارد نماييد.      

 

 

All Rights Reserved