لوح فشرده  مجموعه  مقالات  سایت فکرنو  هدیه ای مناسب از طرف شما  برای مدیران اساتید دانشگاه ، کارشناسان ، دانشجویان ،  معلمان،  دانش آموزان  ، کارمندان ، خانم های خانه دار  و بسیاری دیگر از علاقمندان                                                           برای خرید لوح فشرده سایت فکرنو  به بخش فروش نرم افزار مراجعه فرمایید.                                          با تشکر   گروه علمی سایت فکرنو   

   فرصت ها را در يابيد!

 

   
   

www.Fekreno.org

 

 

 

 

 آيا تاکنون تجربه کرده ايد که جرقه اي در وجود شما باعث بيداري يکي از استعدادهاي تان شده باشد؟

آيا تاکنون با افراد موفق برخورد داشته ايد که اين ارتباط باعث تشويق شما به جنبش و تکاپو به سوي موفقيت شود؟

گاهي اوقات چنين است که در اثر غفلت يا عدم آگاهي از استعدادهاي وجودي خويش، سال هاي زيادي را يک نواخت و بدون هيچ پيشرفتي سپري مي کنيم، حال يا به همان يک نواختي قانع هستيم و يا از آن خسته و افسرده شده و انگيزه خود را براي هر کاري از دست مي دهيم.

اما گاه انسان در مسير زندگي خويش با افراد موفقي مواجه مي شود که ديدن موفقيت آنها باعث بيدار شدن استعدادهاي فطري انسان و ايجاد اعتماد به نفس براي او مي شود و ندايي از درون مي شنود که «من نيز مي توانم...»


هر لحظه ممکن است جرقه اي در وجود انسان روشن شود که او را تشويق به تلاش بيشتر براي رسيدن به اهداف بالاتر کند ، آن لحظه را بايد قدر دانست و به آساني از دست نداد.

اين يک نمونه از همان نسيم هايي است که آخرين رسول الهي از آن سخن مي گويد که: « در زندگي شما نسيم هايي مي ورزد که از جانب خداست، آگاه باشيد که خودتان را در معرض دريافت آن نسيم ها قرار دهيد.»

هر لحظه ممکن است جرقه اي در وجود انسان روشن شود که او را تشويق به تلاش بيشتر براي رسيدن به اهداف بالاتر کند ، آن لحظه را بايد قدر دانست و به آساني از دست نداد.

زمان رودخانه اي سيال است که همه انسان ها در آن شناورند ، اما درک لحظه هاست که انسان ها را از يکديگر متمايز مي سازد. کسي که مي خواهد به موفقيت برسد بايد تلاشي توام با ايمان به پيروزي داشته باشد. کسي که منتظر زمان مي نشيند آن را از دست مي دهد. پس مراقب تک تک لحظه هايي که به شما رو مي کند باشيد.

ايجاد انگيزه


اگر زماني احساس کرديد که انگيزه اي براي ادامه تلاش يا شروع يک حرکت جديد نداريد ، سعي کنيد خود را به افراد موفقي که در پيرامونتان هستند نزديک کنيد و با ايشان ارتباط برقرار کنيد ، خواه ناخواه انرژي مثبت آنها در شما ايجاد انگيزه خواهد کرد.

البته افراد موفقي مي توانند به عنوان الگوي انسان قرار گيرند که اولاً با تلاش و پشتکار خود به موفقيت رسيده اند نه به صورت اتفاقي و آني! و ثانياً در زمان رسيدن به موفقيت اخلاق نيکو را فراموش نکرده و با ديگران به زيبايي برخورد مي کنند.

تمرکز نيروهاي جسماني و عقلاني، روحي و رواني در يک نقطه به مراتب اثري بيشتر از نيروهاي پراکنده خواهد داشت.

براي کسب موفقيت تمرکز داشته باشيد.

تاکنون به اين نکته دقت کرده ايد که چرا ذره بين پارچه يا کاغذ را مي سوزاند؟ بسيار ساده است، ذره بين نور آفتاب را جذب مي کند و شعاع هاي، پراکنده آن را در يک نقطه متمرکز مي سازد، بنابراين اگر چيزي را جلوي آن نگه داريم آن را مي سوزاند. تمرکز نيروهاي جسماني و عقلاني، روحي و رواني در يک نقطه به مراتب اثري بيشتر از نيروهاي پراکنده خواهد داشت.

تعيين هدف در زندگي


عده اي از مردم هستند که واقعاً نمي دانند از زندگي چه مي خواهند و توانايي هاي خود را نيز نمي شناسند.

تعيين اهداف کوتاه مدت و بلند مدت در زندگي باعث نشاط و شادابي فرد مي شود و او را به تلاش و تکاپو در جهت رسيدن به آن اهداف وا مي دارد. هر گاه تعيين حاصل کنيد که زندگي شما ماموريتي با شکوه و قهرمانانه است، ديگر سستي به خود راه نخواهيد داد.

زندگي ما حاصل نگرش و طرز تلقي ما از هستي است. ما آزادانه و بدون محدوديت، فکر و باور خود را بر مي گزينيم. پس چه بهتر که آينده اي روشن و توام با موفقيت را براي خود ترسيم کرده و با اعتماد به نفس کامل به سوي آن حرکت کنيم.

اگر اهداف خود را به گونه اي جدي بر پرده ذهن تصور کنيد و با تمام وجود در صدد تحقق آنها بر آييد، جزء جزء زندگي شما رو به کمال و شکوفايي خواهد رفت.

 

باور خويشتندر باطن شما معجزه هايي وصف ناپذير نهفته است. براي اينکه شگفتي هاي دلخواه خود را در زندگي بيافرينيد بايد در عمق وجود خويش به دنبال اين طلاهاي ناب رفته و آنها را از معدن هاي پر رمز و رازشان استخراج کنيد.

در درون، خزانه اي بي کران از توان مندي هاست که مي تواند آنچه را که در آرزوي آنيم برايمان فراهم کند.

شناخت استعدادها و استفاده به موقع و به جا از آنها بسيار مهم است. کسي که از استعداد هاي خويش استفاده نمي کند گويي از آن بي بهره است. آري فرد کم استعداد با پشتکار به موفقيت نزديک تر است از فرد با استعدادي که از آن استفاده نمي کند.

بدون هراس و اضطراب به يگانه نيروي قدرتمند عالم يعني خداوند، اعتماد کنيد و از او ياري بخواهيد. اقدام کنيد و موانع و مشکلات را يکي يکي از سر راه برداريد و به کارتان عشق بورزيد.
 

برنامه ريزي و حرکت


براي رسيدن به اهداف زيبايي که براي آينده ترسيم کرده ايد، زمان را از دست ندهيد. برنامه ريزي دقيق و مديريت زمان، شما را به اهدافتان نزديک خواهد کرد. بدون هراس و اضطراب به يگانه نيروي قدرتمند عالم يعني خداوند، اعتماد کنيد و از او ياري بخواهيد. اقدام کنيد و موانع و مشکلات را يکي يکي از سر راه برداريد و به کارتان عشق بورزيد.

هر انساني که اهل عمل و اقدام باشد معتقد است: اوضاع و شرايط هر گونه که باشد با شکوه است و راه رشد و تعالي و تحول بر من گشوده است.

اگر به هدف خود ايمان داشته باشيد، فرصت ها در جلوي شما رژه خواهد رفت.

پيروز و شاد کام باشيد

 

****

 

منبع : مقاله "  فرصت ها را در يابيد!  "   برگرفته از سایت   http://shamimm.ir

 

 

 

 

 

 

 

                       

 

 

 

 

 

 

               
  برای اطلاع از به روز شدن سايت  فکرنو  ، ابتدا نام و سپس  پست الکترونيکی  خود را وارد نماييد.      

 

 

 

 

         جستجو در سايت فکر نو

 

 

 

 

 

بازگشت به صفحه اصلی  

 

 

 

 

سایت فکرنو-سایت خلاقیت ،نوآوری و کارآفرینی

wwww.fekreno.org