لوح فشرده  مجموعه  مقالات  سایت فکرنو  هدیه ای مناسب از طرف شما  برای مدیران اساتید دانشگاه ، کارشناسان ، دانشجویان ،  معلمان،  دانش آموزان  ، کارمندان ، خانم های خانه دار  و بسیاری دیگر از علاقمندان                                                           برای خرید لوح فشرده سایت فکرنو  به بخش فروش نرم افزار مراجعه فرمایید.                                          با تشکر   گروه علمی سایت فکرنو   

   


 

مصرف شکلات باعث افزایش محاسبات ذهنی میشود

 

   
   

www.Fekreno.org

 

 

 

 

 

 

گ به گفته دانشمندان محاسبات ذهني در داوطلباني که در آزمايش شرکت کردند پس از مصرف ميزان زيادي از ماده فلايانولز که در شکلات به وفور وجود دارد، افزايش يافته است.


نتايج اين آزمايشات نشان مي دهد، داوطلبان پس از مصرف اين ماده کمتر احساس خستگي فيزيکي و ذهني کرده و دقت ذهني آنها افزايش پيدا مي کند.


محققان دانشگاه نورث آمبريا پس از ارائه نتايج آزمايشهاي خود اعلام کردند که شکلات مي تواند در انجام وظايف پيچيده و طاقت فرساي ذهني موثر واقع شود.


بر اساس اين گزارش ،يافته ها نشان مي دهد دانش آموزاني که قبل از امتحانات شکلات مصرف کرده باشند مي توانند نتيجه بهتري از امتحان خود به دست آورند.


ماده "فلاوانولز" قسمتي از ماده شيميايي پلي فنولز است که مصرف آن باعث افزايش جريان خون در مغز انسان مي شود.


به منظور نمايش توانايي اين ماده، دانشمندان از 30 داوطلب در گروههاي سه تايي درخواست کردند که اعداد مبدا احتمالي که توسط رايانه انتخاب مي شد را به صورت معکوس شمارش کنند.


نتايج نشان مي دهد که داوطلبان پس از نوشيدن شکلات داغ که حاوي مقادير زيادي از ماده فلاوانولز بود نسبت به زمان قبل از مصرف اين ماده، شمارش معکوس را با دقت بيشتر و سرعت بالاتري انجام دادند، در عين حال داوطلباني که شکلات را نوشيده بودند حتي پس از ساعتها شمارش احساس خستگي نکرده و به فعاليت خود ادامه دادند.
 

****

منبع : مقاله "  مصرف شکلات باعث افزایش محاسبات ذهنی میشود    " -برگرفته از سایت http://fa.parsiteb.com
 

 

 

 

                       

 

 

 

 

 

 

               
  برای اطلاع از به روز شدن سايت  فکرنو  ، ابتدا نام و سپس  پست الکترونيکی  خود را وارد نماييد.      

 

 

 

 

         جستجو در سايت فکر نو

 

 

 

خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی

 

بازگشت به صفحه اصلی  

 

 

 

 

سایت فکرنو-سایت خلاقیت ،نوآوری و کارآفرینی

wwww.fekreno.org