لوح فشرده  مجموعه  مقالات  سایت فکرنو  هدیه ای مناسب از طرف شما  برای مدیران اساتید دانشگاه ، کارشناسان ، دانشجویان ،  معلمان،  دانش آموزان  ، کارمندان ، خانم های خانه دار  و بسیاری دیگر از علاقمندان                                                           برای خرید لوح فشرده سایت فکرنو  به بخش فروش نرم افزار مراجعه فرمایید.                                          با تشکر   گروه علمی سایت فکرنو   

   

 

چهار باور نابود کننده  خلاقیت

سایت فکرنو ،سایت خلاقیت ،نوآوری و کارآفرینی

   
   

www.Fekreno.org

 

 

 

 

 

 

 

خلاقیت در جامعه ي مدرن امروزی بسیار ضعیف می باشد.

 

هرگاه به یکی از باورهای  زیر برخورد کردید ، برای رشد خلاقیت  بیشتر  تلاش نمایید .

 

1- تنها گروه های خاصی( مستعد، باهوش، تحصیل کرده و...) از مردم می توانند خلاق باشند:

همه ی مردم می توانند خلاق باشند.برای خلاق بودن نیاز به استعداد یا دانش خاصی نیست.در حقیقت، گاهی هرچه به یک محیط علمی نزدیک تر باشید کمتر می توانید خلاق باشید.یک دیدگاه تازه از محیط بیرون بیشترین ایده های خلاقانه را تولید می کند.البته این بدین معنی نیست که دانش و اموزش در خلاق بودن اهمیتی ندارند اما تفاوت آشکاری بین داشتن ایده خلاق و داشتن ایده خلاق خوب وجود دارد. به قضاوت یک ایده خلاقانه نشستن با خلاق بودن متفاوت است. یکی از مواردی که خلاقیت را کاهش می دهد تصویری است که از خود دارید.اگر شما خود را خلاق می بینید احتمالا خلاق هستید اما اگر خود را به عنوان فردی که خلاق نیست می بینید تمایل دارید که راههای آزمایش شده را ادامه دهید و از خلاق بودن در ادامه ی راه انصراف می دهید.

اما خلاقیت همیشه مستقل از استعداد و تحصیلات منتظر شماست!

 

2- خلاقیت بی نظم، درهم گسیخته و خارج از کنترل است:

درست است، شما باید برخی از محدودیت ها و موانع را رها کنید تا بتوانید در خلاقیت بهترین باشید اما در عین حال خلاقیت مجموعه ای از همه ی تجربه های زندگی شما می باشد.

خیلی از ایده های خلاقانه در تاریخ زمانی اتفاق افتاده اند که شخص در حال استراحت یا خواب بوده است.

اما آنچه شما نمی بینید کارهایی است که در پشت صحنه انجام شده است.

سال ها تادیب نفس، فداکاری و تمرکز مقدمات بوجود آمدن لحظه های خلاقیت را

 می چیند

مانند کوه یخ، شما فقط بخشی از آن را می بینید.

 

3- ما هم اکنون در بهترین موقعیت هستیم، نیازی به خلق ایده های جدید نداریم

مردمی هستند که همیشه دوست دارند وضعیت دقیقا به همین صورتی که هست باقی بماند

باقی ماندن روی عادت های قدیمی و راحت و ایمن بودن یک نیاز انسانی است.اما اگر به تغییر،رشد و توسعه دادن ایده های جدید خلاقانه ادامه ندهیم مانند دایناسورها منقرض خواهیم شد.

خلاقیت و امنیت دو روی یک سکه هستند.برای مردم خلاق عدم رضایت از وضعیت فعلی یک مشکل است اما مانند موارد دیگر زندگی حقیقت چیزی مابین این دو است.ما باید بین ثبات و خلاقیت تعادل برقرار کنیم

 

4- ما بیشتر به علم و تکنولوژی نیاز داریم تا خلاقیت

در بیشترین سطوح خلاقیت و تکنولوژی دو مقوله ی جدا از هم هستند.اما شما نمی توانید بدون خلاقیت به پیشرفت های علمی ابتکاری دست یابید.تکنولوژی معمولا کاری برای تولید خلاقیت انجام نمی دهد.در حقیقت طبیعت سخت و معتاد کننده ی تکنولوژی سرگرمی های جدید ، تمایل دارد ایده های خلاقانه را دلسرد کند.بعضی اوقات بهترین راه دست یافتن به خلاقیت دوری از تکنولوژی و برگشتن به طبیعت است. به پیاده روی بروید ،ورزش کنید یا در یک پارک نزدیک بنشینید.

خلاقیت ضرورتی برای پیشرفت های علمی است . بله، ما نیاز به پیشرفت هرچه بیشتر علم و تکنولوژی داریم اما تنها راه رسیدن به آنها خلاقیت است.علم نیاز به خلاقیت دارد.خلاقیت نیاز به تکنولوژی ندارد.

 

****

 

منبع :  مقاله ارسالی  " چهار باور نابود کننده  خلاقیت " ترجمه  : نرگس میرزاآقایی- برگرفته از  اینترنت

 

 

 

 

 

 

                       

 

 

 

 

 

 

               
  برای اطلاع از به روز شدن سايت  فکرنو  ، ابتدا نام و سپس  پست الکترونيکی  خود را وارد نماييد.      

 

 

 

 

         جستجو در سايت فکر نو

 

 

 

خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی

 

بازگشت به صفحه اصلی  

 

 

 

 

سایت فکرنو-سایت خلاقیت ،نوآوری و کارآفرینی

wwww.fekreno.org