لوح فشرده  مجموعه  مقالات  سایت فکرنو  هدیه ای مناسب از طرف شما  برای مدیران اساتید دانشگاه ، کارشناسان ، دانشجویان ،  معلمان،  دانش آموزان  ، کارمندان ، خانم های خانه دار  و بسیاری دیگر از علاقمندان                                                           برای خرید لوح فشرده سایت فکرنو  به بخش فروش نرم افزار مراجعه فرمایید.                                          با تشکر   گروه علمی سایت فکرنو   

   

 

بيست ميليارد  مقاله و عکس در موتور جستجوی  ياهو

سایت فکرنو ،سایت خلاقیت ،نوآوری و کارآفرینی

   
   

www.Fekreno.org

 

 

 

 

 

شرکت ياهو در ادامه سياست های توسعه خود اعلام کرد که موتور جستجو اين  شرکت هم اکنون  حاوی بيست ميليارد  مقاله  و عکس  اينترنتی است  که تقريبا دو برابر داشته های  رقيب سرسخت خود يعنی  سايت  گوگل است .

البته توسعه مقالات و تصاوير ياهو به اين معنا نيست  که کيفيت  مطالب و عکس  های  عرضه  شده  توسط آن ، مفيدتر از  موارد عرضه شده  توسط  گوگل  است . به همين دليل هنوز هم گوگل به عنوان  بهترين  منبع اطلاعاتی  اينترنتی  درسطح جهان مطرح است .

به گفته مقامات ياهو ، سايت اين  شرکت  هم اکنون  حاوی 8/20 ميليارد مقاله و عکس آنلاين است  که از اين تعداد ، در حدود 2/19 ميليارد  مقاله و 6/1 ميليارد عکس   است .

تا ديروز ، ياهو جزييات  موتور جستجوی خود را منتشر  نکرده بود  و به  همين دليل  تعداد  مقالات و تصاوير  آن بين  6 تا 8 ميليارد  تخمين  زده می شد.

نايب رئيس  شرکت ياهو می گويد : انتشار  اين آمار و ارقام  باعث می  شود  که کاربران اقبال بيشتری نسبت  به موتور جستجوی  ياهو نشان  بدهند و بيشتر به آن  اطمينان کنند.

در همين حال  يکی  از مقامات شرکت گوگل در مورد گسترش موتور جستجوی ياهو اين گونه اظهار نظر کرد: ما از اين که  موتورهای جستجوی جهان گسترش يابد  خوشحال می  شويم اما هر چه در موتور جستجوی  ياهو ، جستجو می کنيم  نمی توانيم  توسعه  قابل توجهی  در آن  مشاهده  کنيم  و به همين دليل  در مورد  گسترش  آن اطمينان کامل نداريم.

البته کارشناسان وب می گويند : امکان شمارش  مقالات و عکس  های  يک موتور  جستجو وجود ندارد و نمی توان ثابت کرد  که آيا  ادعای  ياهو حقيقت دارد يا خير.

با توجه به اين که ،کاربران جهان ، گوگل را به عنوان  يک موتور جستجوی  مرجع  می شناسند، به همين  دليل  ياهو  قصد دارد به هر  شيوه ای  از محبوبيت  گوگل بکاهد و تعداد کاربران  خود را افزايش  بدهد.  تا اوايل  سال 2004 ميلادی ، دو  سايت  گوگل و ياهو ، همکاری  تجاری  مشترک  بايکديگر  داشتند اما  در اين  زمان ، ياهو اقدام به استفاده از تکنولوژی مستقل جستجو  در سايت خود  کرد و بدين گونه همکاری  مشترک  اين دو  شرکت  به پايان رسيد.

پيش  از اين قطع همکاری  کاربران می  توانستند  با ورود  به موتور جستجوی  ياهو ، به محتويات  سايت گوگل  نيز دسترسی  پيدا کنند که همين فرآيند باعث  شد ،موتور جستجوی  گوگل به يک موتور  جستجوی  مرجع در جهان  تبديل  شود.

البته پس  از جدايی اين  دو  شرکت ،گوگل برتری  خود را نسبت  به ياهو  به راحتی حفظ کرده است  هر چند رقابت  اين دو  موتور جستجو  باعث  نوآوری  در تکنولوژی  جستجو در اينترنت  شده است .

بر اساس آمار  منتشر شده ، در حال حاضر  گوگل 9/36 درصد  بازار جستجوی  اينترنتی  در آمريکا  و ياهو 4/30 درصد  آن را در اختيار  دارد.

توسعه موتور جستجو برای  هر دو  شرکت حياتی  است  چون  افزايش گزينه های  جستجو باعث افزايش  درآمدزايی  اين  شرکت ها  از محل آگهی  می  شود .در واقع در شش ماهه اول  سال جاری  ميلادی (2005) ، گوگل 712 ميليون دلار  و ياهو  959 ميليون  دلار  درآمد  از محل  آگهی های  موتور جستجو ی خود کسب کردند.

با آنکه کميت  موتور های  جستجو از اهميت بالايی  برخورداراست اما به اعتقاد  کارشناسان  کيفيت نتايج جستجو و همچنين نو بودن نتايج  اهميت بيشتری  دارد. 

يکی از کارشناسان  می گويد : ممکن است شما در مورد يک موضوع  يک ميليارد  صفحه اينترنتی  داشته باشيد  اما  اين موضوع  دليلی  بر کيفيت  اين صفحات نيست . تجربه نشان داد  که برخی  از موتور های  جستجو پس  از افزايش  کميت  با کاهش  کيفيت  مواجه  شده اند.

****

منبع : مقاله  " بيست ميليارد  مقاله و عکس در موتور جستجوی  ياهو  "-  تهيه کننده   امير بهادری نژاد-گروه انفورماتيک -  روزنامه همشهری -چهارشنبه 19 مرداد 1384

 

 

 

 

 

 

                       

 

 

 

 

 

 

               
  برای اطلاع از به روز شدن سايت  فکرنو  ، ابتدا نام و سپس  پست الکترونيکی  خود را وارد نماييد.      

 

 

 

         جستجو در سايت فکر نو

 

 

 

خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی

 

بازگشت به صفحه اصلی  

 

 

 

 

 

 

سایت فکرنو-سایت خلاقیت ،نوآوری و کارآفرینی

wwww.fekreno.org

 خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی