لوح فشرده  مجموعه  مقالات  سایت فکرنو  هدیه ای مناسب از طرف شما  برای مدیران اساتید دانشگاه ، کارشناسان ، دانشجویان ،  معلمان،  دانش آموزان  ، کارمندان ، خانم های خانه دار  و بسیاری دیگر از علاقمندان                                                           برای خرید لوح فشرده سایت فکرنو  به بخش فروش نرم افزار مراجعه فرمایید.                                          با تشکر   گروه علمی سایت فکرنو   

   

 

در جستجوی خلاقيت در اينترنت -آشنايی با  سايت Innovation tools

سایت فکرنو ،سایت خلاقیت ،نوآوری و کارآفرینی

   
   

www.Fekreno.org

 

 

 

 

 

 

در گذشته  انسان ، ثابت قدم  حرکت می کرد و تجربيات زندگی  او  منبعی ارزشمند  برای تصميم گيری وی  در عرصه کار و زندگی  بود. اين تجربيات  گرانبها  می توانست  به نسل های  بعد  نيز کمک نمايد  تا در گير و دار مشکلات ، راهی  برای رهايی بيابند، و  به همين خاطر  سالمندان در آن  زمان از  احترام ويژه ای  برخوردار بودند  و به علت دارا بودن  اين  تجربيات  در نظام خانوادگی  آن  زمان از جايگاه ويژه ای  برخوردار بودند . اما  شرايط  کنونی رنگی  ديگر به خود گرفته است و نسل حاضر بايد بر روی  امواجی خروشان    موج سواری  کند و کوچکترين بی  دقتی  او را در ميان  امواج متلاطم  گرفتار خواهد کرد. زندگی  کنونی  نيز  همچون موج سواری  بر روی  امواج خروشان است  و انسان های  موج  سوار نيز بايد  ورزشکارانی  خبره و توانمند  باشند وجنس  اين امواج  ، آب نيست ، بلکه  از جنس  اطلاعات  است که  از اقيانوس  پهناور علم و دانش  به سوی  ساحل زندگی  پيش  رفته و بر  شن های  ساحل  زندگی  خود را می کوبند.

حال بايد  بر روی  اين  امواج تصميم گيری  کرد  و راه  سالم  رسيدن  به  ساحل زندگی  را جستجو نمود و اين مهم تنها از  عهده مغزی  کارآمد و توانمند برمی آيد و هر روز که می گذرد سلول های  مغزی  انسان  بيشتر  به چالش  کشيده می  شود  و به زبانی  ديگر  سلول های  مغزی  به رقابتی  سخت دعوت  شده اند که در يک طرف آن  ، اقيانوس  اطلاعات ،شرايط در حال تغيير ، تکنولوژيهای نوظهور و...... و از طرف  ديگر  انسان و مغز او قرار دارند.

و اگر مغز آدمی  برای تصميم گيری  در اين  شرايط تربيت  نشود ، اين خرافات و جهل خواهد بود  که انسان ها را هدایت خواهد  کرد و دور انتظار نخواهد بود  که هر روزی که  می گذرد  شرايط برای زندگی انسان هايی که از  سلول های  مغزی  خود  بخوبی استفاده نمی کنند سخت تر خواهد  شد.

اين  شرايط در حال تغيير  سبب شده است  که آموزش انسان ها  به يک امر حياتی و مهم تبديل  شود  تا به کمک آن بتوان مغز آدميان  برای  وضعيت فعلی  آماده نمود و آن هم تربيت مغزی  که خلاقانه بيانديشد .

ظهور اينترنت حکايت از وقوع تغييرات گسترده در دنيای  فعلی  دارد و امروزه می توان در دل اين اختراع خارق العاده  شاهد ظهور سايت ها و و بلاگ هايی بود  که به بررسی خلاقيت و نوآوری  پرداخته اند و متاسفانه اکثر  اين سايت ها و وبلاگ ها به زبان انگليسی  بوده و به زبان فارسی  تعداد آنها محدود و ناچيز می باشد  بنحوی  که قادر به تامين  نياز کاربران فارسی  زبان نمی باشد. و اگرچه  مطالب ارائه  شده  به زبان های  ديگر  با فرهنگ همان کشورها همخوانی دارد اما با اين وجود مطالعه و بررسی محتوی آنها می تواند  به وسعت فکر افراد کمک نمايد .

در اين مقاله ما به معرفی  سايت Innovation  tools   پرداخته ايم  و شما  با تايپ آدرس  اينترنتی زير می توانيد سفر خود را در اينترنت برای جستجوی  خلاقيت و نوآوری آغاز نماييد:

www.innovationtools.com

Chuck Frey   مدير اين  سايت  در بيان هدف سايت خود می گويد :

در دنيای  امروز، افراد بايد  ايده پرداز بوده و بتوانند مشکلات خويش را حل نمايند و ابزارها و تکنيک هايی وجود دارد  که به مردم کمک می  کند  بهتر کارکنند،توليد بيشتر داشته باشند  و ايده های  باارزش  داشته باشند و به همين خاطر آنها نيازمند منابع مطالعاتی  در اين رابطه می  باشند و اين  سايت تلاش می کند  اين منابع  شامل ابزارها،استراتژيها  و تکنيک ها را به آسانی در اختيار  افراد قرار دهد  تا خلاقانه کارکنند و شادابی خود را حفظ کنند.

حال برای آشنايی شما خوانندگان عزيز ، بخش های  مختلف اين سايت را معرفی می کنيم .

Articles Creativity

در اين بخش  شما می توانيد به مقالات مختلف در زمينه خلاقيت و نوآوری  دسترسی يافته و از آنها بهره مند شويد.

Enterprise Innovation

شما با مقالاتی آشنا خواهيد  شد  که به بررسی برنامه ريزی نوآوری ، رهبری  در خلاقيت  و استراتژيهای مربوطه  می پردازد.

Creativity Software Tools

شما با نرم افزارهای  خلاقيت  آشنا می شويد که به شما کمک می کنند تا ايده سازی  نماييد.

Success  Strategies

در اين بخش  به  ذکر منابعی پرداخته شده است  که به افراد کمک می کند  تا زندگی موفقی داشته و به اهداف خود  دست  يابند.

Innovation  Weblog

شما با وبلاگ هايی آشنا می  شويد که در آنها خبرهای متنوع، پژوهش ها ،راهبردها و مديريت  نوآوری  و ديگر موضوعات مرتبط با  خلاقيت ارائه  شده اند.

Innovation in the  News

در اينجا  نتايج آخرين  تحقيقات و مطالعات صورت گرفته و همچنين داستانهای  جالب در رابطه با  خلاقيت و نوآوری  ارائه  شده  است .

Discussion Forum

مکانی است برای   تبادل نظر  درباره نوآوری و خلاقيت  و شما نيز می توانيد با ديگران به تبادل نظر بپردازيد.

Link Directory

 در اين  بخش ،مجموعه ای  طبقه بندی  شده از  سايت ها و وبلاگ های موجود در اينترنت که بنحوی  با خلاقيت  و نوآوری مرتبط  هستند ، ارائه  شده است  و حتی  افراد می توانند  وبلاگ و سايت های  خود را به اين مجموعه اضافه نمايند.

Quotes Directory

 سخنان مشاهير در اين قسمت طبقه بندی  شده است  و می  تواند برای  علاقمندان جالب  باشد.

Mind Mapping

تکنيک خلاقيت  Mind Mapping   مورد بحث واقع  شده است  و شما می  توانيد  منابع مختلفی  را در اين خصوص  مطالعه نماييد.

Innovation Research  Center

در اين بخش  جديدترين  منابع از آخرين  تحقيقات ،مطالعات و گزارشات  مربوط  به نوآوری  ارائه  شده است .

Brainstorming Techniques

در اين بخش  شما با مقالات ،کتاب ها ،نرم افزارهای مرتبط  با   تکنيک خلاقيت يورش  فکری آشنا می  شويد.

Triz Problem  Solvin  Technique

تکنيک Triz  فرآيند حل مشکل می  باشد  که افراد با کمک آن می توانند  بر پايه علمی  ،اقدام به حل مشکلات نمايند. در اين قسمت  افراد می  توانند عميق تر با اين تکنيک آشنا  شوند.

Book Review

در اين قسمت شما با کتاب های مرتبط با خلاقيت و نوآوری آشنا می شويد.

Top 10  Book List

شما با ده   عنوان کتاب برتر در خصوص  خلاقيت  و نوآوری  آشنا می  شويد.

Newsletters

 در اين سايت یک بولتن برای علاقمندان تدارک  ديده  شده است که افراد می توانند  با ارائه پست الکترونيک خود ،آن را مشترک  شوند و بطور مرتب  به مطالب جديد در زمينه خلاقيت نوآوری  دسترسی  يابند.

News Releases

در اين بخش  آخرين خبرها در مورد  Innovation tools   ارائه می شود.

Site map

برای  آشنايی بيشتر با اين  سايت می توانيد  با کليک کردن در اين قسمت ،  با تمامی  اجزای  سايت آشنا شويد.

Feed back

 در اين قسمت  شما می توانيد  نظرات خودتان را در خصوص سايت  برای گردانندگان آن ارسال فرماييد.

 

اکنون شما می توانيد به اين  سايت سفر نموده  و پس از يک گردش اينترنتی  به بررسی آن بپردازيد، اميد است که اين سفر

 تجربه خوبی  برای  شما  در پی داشته باشد.

  

****

منبع: مقاله : در جستجوی  خلاقيت در اينترنت -آشنايی با سايت Innovation tools - نويسنده  : حميد ميرزاآقايی-   - انتشار  توسط سايت فکر نو   - مرداد  ماه 1384                

 

 

 

 

 

 

 

 

                       

 

 

 

 

 

 

               
  برای اطلاع از به روز شدن سايت  فکرنو  ، ابتدا نام و سپس  پست الکترونيکی  خود را وارد نماييد.      

 

 

 

         جستجو در سايت فکر نو

 

 

 

خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی

 

بازگشت به صفحه اصلی  

 

 

 

 

 

 

سایت فکرنو-سایت خلاقیت ،نوآوری و کارآفرینی

wwww.fekreno.org

 خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی