لوح فشرده  مجموعه  مقالات  سایت فکرنو  هدیه ای مناسب از طرف شما  برای مدیران اساتید دانشگاه ، کارشناسان ، دانشجویان ،  معلمان،  دانش آموزان  ، کارمندان ، خانم های خانه دار  و بسیاری دیگر از علاقمندان                                                           برای خرید لوح فشرده سایت فکرنو  به بخش فروش نرم افزار مراجعه فرمایید.                                          با تشکر   گروه علمی سایت فکرنو   

   

 

شمار كاربران  اينترنت ايران ، سه برابر مي شود

سایت فکرنو ،سایت خلاقیت ،نوآوری و کارآفرینی

   
   

www.Fekreno.org

 

 

 

 

 

دبيركل اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران  گفت : در زمان حاضر 220  شهر  ايران به اينترنت دسترسي دارد كه اين رقم  تا سال 2005 ميلادي به 361 شهر افزايش خواهد يافت .

رحيم  بنامولايي در يازدهمين  اجلاس  مجمع  عمومي  فدراسيون  اتاق هاي بازرگاني ،صنعت  و خدمات (FCCIS ) كشورهاي  گروه 15  افزود :در زمان  حاضر  400 شركت  خدمات  دسترسي  به اينترنت  را  در ايران فراهم مي كنند. وي با اشاره به اينكه  در سال 1994 ميلادي  شمار كاربران  اينترنت  در ايران  حدود 250 نفر  بود  گفت : هم اكنون  بيش از دو ميليون و 500 هزار  ايراني  به صورت دائم  و سه ميليون و 500  هزار  به صورت كاربر  غيردائم  از اينترنت استفاده مي كنند.

به گفته وي  ضريب نفوذ  اينترنت  در ايران  از صفر  در سال 1994به 3/5 درصد  در سال 2003 افزايش  يافت.

دبيركل  اتاق  ايران  گفت : در سال  ياد  شده  حدود 800 هزار  دستگاه رايانه  در ايران وجود داشت  كه اين رقم  هم اكنون  به بيش از  چهار ميليون  و 500 هزار  دستگاه  رسيده  و ضريب  نفوذ رايانه  نيز از هشت  دهم  درصد  در اين سال  به 5/4  درصد  در سال 2003  ترقي كرد.

وي افزود : بر اساس  برآوردها ،پيش  بيني  مي شود  كه شمار كاربران  اينترنت  در ايران  در سال 2004  به پنج ميليون و 600 هزار  نفر  و در سال  2005 به 15 ميليون نفر  و در سال 2007 به 35 ميليون نفر افزايش  يابد.

بنامولايي گفت : مجموع  ظرفيت  بين المللي  اينترنت  520 مگابيت  در ثانيه و جمع  ديتا  در داخل  كشور  پنج گيگابايت  در ثانيه است.

وي با اشاره  به اين  كه 293 شهر  و 38  هزار و 289  روستا ي كشور  از امكان  ارتباط  تلفني  برخوردار هستند،افزود:ايران  داراي  بيش  از 14 ميليون و 240  هزار  تلفن  ثابت  و 20 ميليون  خط تلفن همراه  توسط  بخش خصوصي  و دولتي  در نظر گرفته  شده است .

وي ايجاد  زير ساخت ها  شامل شبكه  دسترسي ،قوانين  و مقررات ،منابع  و تسهيلات ،برنامه  جامع  گسترش  فناوري  اطلاعات  و ارتباطات  در توسعه  ملي  پايدار،توجه به بخش  خصوصي به عنوان محور  اصلي آي سي تي   و توسعه  منابع انساني  به عنوان  اولويت  راهبردي  گسترش  آن را از عوامل  كليدي  برنامه  توسعه  و كاربرد فناوري  اطلاعات  در ايران ،ذكر كرد.

****

منبع : مقاله " شمار كاربران اينترنت ايران ،سه برابر مي شود  "-روزنامه همشهري - صفحه  16 -يك شنبه 4 مرداد 1383

 

 

 

 

 

 

                       

 

 

 

 

 

 

               
  برای اطلاع از به روز شدن سايت  فکرنو  ، ابتدا نام و سپس  پست الکترونيکی  خود را وارد نماييد.      

 

 

 

         جستجو در سايت فکر نو

 

 

 

خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی-خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی

 

بازگشت به صفحه اصلی  

 

 

 

 

 

 

سایت فکرنو-سایت خلاقیت ،نوآوری و کارآفرینی

wwww.fekreno.org

 خلاقیت-نوآوری -کارآفرینی